Остання редакція: 16 травня 2018

Виховна година присвячена «Дню вишиванки»

15 травня відбулась виховна година на тему: «У кожному візерунку – дух рідної землі» присвячена Всесвітньому дню вишиванки, яке святкують в Україні 17 травня.

У заході брали участь студенти 11-ма (куратор Валентина Лементовська) та працівники читальної зали №1 Наукової бібліотеки Уманського НУС.

На початку зустрічі бібліотекар І категорії Тетяна Маєвська розповіла про історію виникнення та традиції святкування Дня вишиванки, та наголосила: «Вишиванка є символом українського народу. Де б ви не знаходились, побачивши вишиту сорочку, на згадку приходить лише одна думка – щедра, родюча українська земля, та неймовірно багатий душею та творчістю український народ».

Приклад крилатих висловів про вишиванку, або як її просто називають в народі – сорочка, навела студентка Таїса Веремйова:

1. Бідний на сорочку старається, а багатий і кожуха цурається.
  2. Як мати рідненька, то й сорочка біленька.
  3. Рукави — як писанка, а личко — як маків цвіт.
  4. Хочеш сорочку мати — не треба зівати.
  5. До Великодня сорочка хоч і лихенька, аби біленька.
  6. З світу по нитці — голому сорочка.
  7. Трясця тим багачам, що багато сороччя, а в мене одненька, та щодня біленька.

Студентка Марина Маєвська прочитала вірш «Українська вишиванка» Миколи Шерника.

УКРАЇНСЬКА ВИШИВАНКА

Зроби: вдягнись з самого ранку,
Як небо пахне ще зірками,
Ти в українську вишиванку,
Живими шитими шовками.

Люби свою сорочку шиту,
В ній України вся родина.
Легенду бережи нажиту,
Вона, - як життєдайна днина!

Злюби, мов світло сонця з ранку,
Що йде до тебе від заграви,
Свою вкраїнську вишиванку,
Злюби - без поспіху й забави.

Тобі всміхнуться хмари сині,
В прийдешнім дні - найкращим
Скажи ще - Слава Україні!
Понад усе її, як любиш.

Вдягни сорочку-полотнянку,
Де ниток барви рукотворні
Іскряться сонцем спозаранку,
Як Україна, неповторні.

По завершенню виховної години студенти підкреслили роль вишиванки у сучасних буднях українського народу. Та зазначили що, завдяки сучасному крою, майстерності та красі старовинної вишивки, вироби багатьох українських брендів актуальні як у святкові дні, так і в звичайному житті, а їхні розшиті сукні носять та мають у своєму гардеробі модниці у всьому світі.

Валентина Лементовська, куратор 11-ма групи