Остання редакція: 07 жовтня 2024

ЯРМАРОК КАР'ЄРНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ: ШЛЯХ ДО УСПІШНОГО ПРОФЕСІЙНОГО СТАРТУ

Кафедра маркетингу взяла активну участь у щорічному Ярмарку вакансій, який відбувся 7 жовтня 2024 року. Захід зібрав провідні компанії та організації, які представили широкий спектр кар'єрних можливостей для студентів та випускників. Це була чудова нагода для молодих спеціалістів дізнатися більше про сучасні тенденції на ринку праці, встановити нові ділові контакти та розширити свої професійні горизонти.

Головною метою заходу було сприяння успішній інтеграції студентів у професійне середовище та ознайомлення з актуальними запитами роботодавців.

Участь в ярмарку вакансій взяли студенти 3-4 курсів ОР бакалавр, 2 курсу ОР молодший бакалавр, 1-2 курсів ОР магістр. Серед роботодавців на зустрічі були представники Уманської філії Черкаського обласного центру зайнятості , Черкаського відділення 48 АТ КБ ПриватБанк, Групи компаній Дикун, ТОВ ГЕШЕФТ 2022, ТОВ ТЕРРА ТЕХНІКА УМАНЬ,  компанії ФРОСТ-КЛІМАТ, ТОВ "Саміт Моторз Україна".

Перспективні напрямки для працевлаштування маркетологів в Україні залежать від розвитку бізнесу, змін на ринку праці та динаміки споживчих переваг. Основні актуальні сфери та спеціалізації, де маркетологи можуть знайти цікаві можливості для роботи:

1. Цифровий маркетинг:

- SMM-менеджер (ведення сторінок у соціальних мережах, стратегічне планування контенту, налаштування реклами).

- SEO-спеціаліст (пошукова оптимізація сайтів, аналіз ключових слів, покращення видимості ресурсів у пошукових системах).

- PPC-спеціаліст (контекстна реклама у Google, таргетована реклама в соціальних мережах).

- Контент-менеджер (створення та управління контентом, розробка стратегії публікацій).

- Performance-маркетолог (оптимізація маркетингових кампаній для досягнення високих показників ефективності).

2. Маркетингова аналітика:

- Дата аналітика (аналіз великих обсягів даних для оцінки ефективності кампаній).

- Маркетинговий аналітик (оцінка споживчих настроїв, конкурентного середовища, трендів).

- Спеціаліст з бізнес-аналітики (впровадження систем бізнес-аналітики та візуалізація даних).

3. Бренд-менеджмент та стратегічний маркетинг:

- Бренд-менеджер (управління брендом, формування іміджу компанії, розробка стратегії просування).

- Product Manager (управління продуктами, розробка нових рішень, стратегія запуску на ринок).

4. Електронна комерція та маркетплейси

- Електронна комерція (управління онлайн-продажами, оптимізація процесів).

- Менеджер маркетплейсів (робота з маркетплейсами, такими як Rozetka, Prom.ua, Amazon).

- UX-дизайнер та CRO-спеціаліст (оптимізація користувацького досвіду, покращення конверсії сайту).

5. Інфлюенс-маркетинг

6. PR та комунікації

- PR-менеджер (зв'язки з громадськістю, управління репутацією).

- Комунікаційний менеджер (внутрішні та зовнішні комунікації).

7. Маркетинг у сфері IT та стартапів

- Рост-маркетинг (зосереджений на швидкому розвитку та залученні нових клієнтів).

- Менеджер з маркетингу ІТ-продуктів (позиціонування технологічних продуктів, розробка GTM-стратегій).

8. Екологічний маркетинг та соціальні ініціативи

9. Фармацевтичний та медичний маркетинг (просування медичних послуг, фармацевтичних продуктів).

10. Освітній маркетинг (просування навчальних програм, створення стратегії для залучення студентів).

Попит на маркетологів в Україні залишається високим у багатьох сферах, особливо у цифровому та аналітичному сегментах. Постійний розвиток технологій та диджиталізація бізнесу створюють нові можливості для фахівців, які готові працювати у динамічних умовах ринку.

Кафедра маркетингу продовжує активно співпрацювати з роботодавцями для створення ще більш ефективних умов для працевлаштування наших студентів та підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці.

Ірина КОРМАН, к.е.н., доцент кафедри маркетингу