Остання редакція: 15 жовтня 2024

СПІЛЬНА ЛЕКЦІЯ З ДИСЦИПЛІНИ «ПОВЕДІНКА СПОЖИВАЧІВ»

На кафедрі маркетингу Уманського національного університету садівництва відбулася інтегрована лекція з дисципліни «Поведінка споживачів», яку провела доцент кафедри маркетингу Ольга СЕМЕНДА спільно з практичним психологом Валентиною МАЗУРЕНКО на тему «Чинники внутрішнього впливу на поведінку споживачів». Мета лекції полягала в тому, щоб ознайомити студентів з ключовими внутрішніми факторами, які впливають на прийняття споживчих рішень. Лектори розкрили взаємозв’язок між психологічними аспектами, такими як мотивація, сприйняття, ставлення і цінності, та маркетинговими стратегіями компаній.

Актуальність теми є незаперечною в сучасних умовах, коли розуміння внутрішніх потреб споживачів стає ключовим інструментом для створення успішних маркетингових кампаній. Дослідження чинників, таких як емоції, досвід, особисті переконання і культурні особливості, дозволяє підприємствам точніше прогнозувати поведінку своєї аудиторії та розробляти більш персоналізовані пропозиції.

Лекція викликала жвавий інтерес серед студентів, адже поєднання теоретичних знань і практичної психології дозволило побачити маркетинг з нового ракурсу – як інструмент впливу на внутрішні мотиви та емоції споживачів. Співпраця з практичним психологом Валентиною Дмитрівною зробила матеріал ще більш доступним та цікавим для студентів, завдяки реальним прикладам із психологічної практики, дозволила студентам не лише засвоїти базові знання про внутрішні чинники впливу на споживачів, але й побачити, як ці фактори відображаються в реальному житті. Це надало лекції особливої глибини, зробивши її більш цікавою та в подальшому дасть змогу застосовувати ці знання на практиці, що є важливою складовою підготовки до майбутньої роботи в сфері маркетингу.

Ольга СЕМЕНДА, к.е.н. доцент кафедри маркетингу