Остання редакція: 05 жовтня 2023

Важливість ярмарку вакансій для студентів-маркетологів: шлях до професійного успіху

В сучасному світі вибір кар'єри для молодих спеціалістів є надзвичайно важливим кроком, який може визначити їхнє майбутнє. Особливо це стосується студентів-маркетологів, які спеціалізуються в галузі, де конкуренція завжди висока, а можливості різноманітні. Один із ключових інструментів для реалізації свого потенціалу та отримання цікавої роботи - це участь у ярмарку вакансій. За рахунок участі в таких заходах забезпечується підтримка зв'язків між студентами та роботодавцями, з’являється можливість налагодити професійні контакти.

5 жовтня 2023 року на факультеті економіки і підприємництва відбувся ярмарок вакансій, участь в якому взяли студенти 3-4 курсів ОР бакалавр, 2 курсу ОР молодший бакалавр, 1-2 курсів ОР магістр. Серед роботодавців на зустрічі були представники фірми «Світ меблів», торгівельної мережі «Карамель», торгівельної мережі «Сільпо», ТОВ «ДСВ-Україна», сервісу AUTO.RIA, АТ «Ощадбанк».

Було визначено ключові навички, які є важливими для успішної кар'єри в маркетингу:

1. Стратегічне мислення: Маркетолог повинен мати здатність розробляти стратегії, визначати цілі та завдання, і враховувати довгострокові перспективи.

2. Аналітика: Вміння аналізувати дані, проводити дослідження ринку, визначати тенденції та робити висновки на основі цієї інформації дуже важливо.

3. Цифровий маркетинг: Розуміння основних інструментів і стратегій цифрового маркетингу, таких як SEO, SEM, соціальні медіа маркетинг, e-mail-маркетинг тощо.

4. Креативність: Здатність генерувати оригінальні та привабливі ідеї для рекламних кампаній та контенту.

5. Комунікація: Вміння спілкуватися як письмово, так і усно. Маркетолог повинен бути відмінним копірайтером і говорити ефективно.

6. Менеджмент проектів: Здатність керувати багатьма завданнями одночасно та встановлювати пріоритети.

7. Аналіз конкурентів: Спроможність відстежувати та аналізувати діяльність конкурентів, а також розробляти стратегії на основі цього аналізу.

8. Командний гравець: Здатність працювати в команді, співпрацювати з іншими відділами (наприклад, з розробниками, дизайнерами, продажами) для досягнення спільних цілей.

9. Адаптивність: Готовність адаптуватися до змін в галузі та швидко реагувати на нові технології і тренди.

10. Аналітичне мислення: Здатність розглядати питання з різних сторін і враховувати різні фактори при прийнятті рішень.

11. Знання інструментів: Розуміння і володіння інструментами, які використовуються в маркетингу, такими як Google Analytics, Adobe Creative Suite, різні CRM-системи тощо.

12. Етика: Поважання етичних стандартів у маркетинговій діяльності та відповідальне ставлення до обробки даних клієнтів.

Ці навички є критичними для успішної кар'єри в маркетингу і можуть бути додатково адаптовані в залежності від специфіки певної ролі або індустрії. Бажання постійно вдосконалювати свої навички та вивчати нові технології також є ключовим фактором для розвитку у сфері маркетингу.

Ярмарок вакансій на факультеті економіки і підприємництва Уманського Національного Університету стає ключовою подією для студентів-маркетологів. Цей захід надає їм можливість знайти роботу своєї мрії, розвивати свої навички та вести кар'єру у сфері маркетингу.

Ірина Корман, доцент кафедри маркетингу